6i9.eu

Easy to Remember

Wi�cej...

6i9.eu

Time To Change

Wi�cej

6i9.eu

Hello and Welcome.

More Info �

Wewnętrzne narządy rozrodcze kobiety

 

Budowa wewnętrznych narządów płciowych kobiety

 

 

 

 

Pochwa stanowi wewnętrzny narząd rozrodczy. Stanowi pojemnik na męski narząd rozrodczy w czasie stosunku jest również kanałem rodnym przez który przechodzi dziecko w czasie porodu.

Średnia długość pochwy to 7,5 cm do 10 cm u kobiet które rodziły.

Długość pochwy zmienia się w trakcie stosunku w momencie podniecenia szyjka macicy się podnosi do góry wraz ze sklepieniem i może rozszerzać się tak długo jak to konieczne do utrzymania penisa.

Po stosunku podczas orgazmu następują skurcze pochwy oraz szyjki macicy pozwala to odpocząć sklepieniu które w stanie relaksu jest w kształcie misy która może przetrzymać nasienie.

 

Po obu stronach wejścia do pochwy są gruczoły Bartholina, które wytwarzają niewielkie ilości płynu smarującego który pozwala zachować wewnętrzną wilgoć warg sromowych podczas podniecenia seksualnego. Dodatkowo osadzone są też gruczoły w pochwie które również zwiększają wydzielanie śluzu.

 

Punkt-G

 

Istnienie oraz przeznaczenie punktu G nie jest jeszcze do końca potwierdzone.

Na ilustracji powyżej punkt G zlokalizowany jest w okolicy gruczołu Skenes, którego funkcje nie są poznane. Pomimo kontrowersji wiele kobiet twierdzi że stymulacja tego miejsca jest bardzo przyjemna. Najczęściej do stymulacji używa się dwóch palców. Przyczym lokalizacja puktu G obok pęcherza moczowego powoduje że jego stymulacja powoduje u kobiety potrzebę oddawania moczu

 

 

Szyjka macicy

 

Szyjka macicy jest to wejście do macicy. Jej średnica jest od 1 do 3 milimetrów i uzależniona jest od czasu cyklu. Szyjka macicy wyłożona jest śluzem który ma za zadanie ochronę przed zakażeniem. Podczas owulacji wytwarza się cienka warstwa płynu umożliwiająca ruch plemników.

 

Macica

 

Główny wewnętrzny narząd rozrodczy kobiety. Wewnętrzna błona śluzowa macicy nazywana jest endodermą, która rośnie z zmienia się w czasie cyklu miesiączkowego aby przygotować miejsce na przyjęcie zapłodnionego zarodka. Jest to potężny mięsień który dźwiga niepoczęte dziecko.

 

Jajniki

 

Jajniki pełnią dwie funkcje produkują estrogeny i progesteron czyli żeńskie hormony płciowe oraz dojrzałą komórki jajowe. W momencie narodzin jajniki zawierają prawie 400 tysięcy komórek jajowych. Jest to znacznie więcej niż potrzeba ponieważ kobieta średnio przechodzi 500 cykli menstruacyjnych. Gdy jajo dojrzeje przemieszcza się wzdłuż jajowodu trzy lub cztery dni i jest to okres w którym kobieta jest płodna i może zajść w ciąże. Jaja które nie zostaną zapłodnione są wydalane w czasie miesiączki.